KEGA

VEGA

032UKF-4/2020

4/2020 – 12/2022
doc. PaedDr. Ján Gallo, PhD.

Interkultúrna a obchodná komunikácia v rusistickej praxi na Slovensku

Daný projekt je zameraný na vypracovanie komplexne koncipovaného korpusu vysokoškolských učebných textov s prílohami audionahrávok, ktoré budú zohľadňovať špecifiká, podobnosti a rozdiely medzi predstaviteľmi slovanského lingvokultúrneho areálu s akcentom na Rusov a Slovákov. V učebných textoch sa zohľadňuje aktuálny stav jazykového a kultúrno-historického vývoja východoslovanského a západoslovanského areálu, pričom sa v nich reflektujú lingvokultúrne špecifiká domáceho slovenského podnikateľského prostredia. Projekt je taktiež orientovaný na spracovanie prekladového viacjazyčného (slovensko-rusko-anglického) slovníka interkultúrnych štúdií s príslušnými lingvistickými komentármi a spolu s učebnými textami a prílohami audionahrávok bude adresovaný nielen študentom rusistických bakalárskych a magisterských učiteľských a neučiteľských študijných programov, ale aj pracovníkom v podnikateľskej sfére, štátnym zamestnancom, a taktiež tlmočníkom a prekladateľom.